Wrzesień 26 2023 15:26:26
Menu główne
Aktualności
Galeria zdjęć
Kadra pedagogiczna
Samorząd uczniowski
Kontakt
Z życia szkoły
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn szkoły
Projekty
Lepsza szkoła
Dla uczniów
Plan lekcji
Zajęcia pozalekcyjne
Dzwonki
Kalendarz imprez szkolnych
Kalendarz roku szkolnego 2016/2017
Absolwenci
Lista absolwentów
Innowacje Pedagogiczne
Czytanie - kluczem do sukcesu

Matematyka nie jest trudna i nudna
Nasze osiągnięcia
BIP
Bezpieczne strony
Przydatne strony


WYCIECZKA DO UCHAŃ I WOJSŁAWIC

W pierwszym dniu wakacji, w poniedziałek 26 czerwca udaliśmy się na wycieczkę do Uchań i Wojsławic. Jej celem było zwiedzenie miejsc będących dziedzictwem naszego regionu i świadczących o wspaniałej, wielonarodowej i wielokulturowej jego historii. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP wzniesionego ok 1625 roku w stylu lubelskiego renesansu, z pochodzącymi z epoki nagrobkami członków rodziny Uchańskich.

Z Uchań udaliśmy się do Wojsławic. Jako pierwszą zwiedziliśmy Synagogę, w której znajduje się Izba Regionalna. O zgromadzonych tam sprzętach i ekspozycjach bardzo interesująco i profesjonalnie opowiedziała nam pani Sylwia. Dzięki temu życie codzienne dawnych mieszkańców okolicy, zarówno żydowskich, prawosławnych jak też katolickich, wydaje się być zdecydowanie bliższe.

Następnie przeszliśmy do cerkwi z 1771 r., w której poznaliśmy jej dzieje, a ks Marcin wyjaśnił nam przeznaczenie niektórych zgromadzonych tam sprzętów. Kilka kroków od cerkwii znajduje się kościół katolicki pod wezwaniem św Michała Archanioła zbudowany ok 1595-1608 roku, o którym bardzo pięknie opowiedzieli nam nasi przewodnicy.

Na koniec spotkała nas przyjemna niespodzianka- pan Henryk Gołębiowski, wójt gminy oprowadził nas po reprezentacyjnych pomieszczeniach nowego ratusza. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się obok leśniczówki, gdzie dzięki uprzejmości pana Marcina Adamczuka, upiekliśmy kiełbaski.


Kontakt


Szkoła Podstawowa
w Teresinie
Teresin 43
22-122 Leśniowice

Telefon: (82) 567 54 19
Mail: sptmk@wp.pl
Video kategoria
Filmy Filmy (6)
Plan lekcji
Losowa fotografia
LSOS
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Statystyki
stat4u
Wygenerowano w sekund: 0.04 2,489,459 unikalne wizyty