Styczeń 28 2022 06:36:55
Menu główne
Aktualności
Galeria zdjęć
Kadra pedagogiczna
Samorząd uczniowski
Kontakt
Z życia szkoły
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn szkoły
Projekty
Lepsza szkoła
Dla uczniów
Plan lekcji
Zajęcia pozalekcyjne
Dzwonki
Kalendarz imprez szkolnych
Kalendarz roku szkolnego 2016/2017
Absolwenci
Lista absolwentów
Innowacje Pedagogiczne
Czytanie - kluczem do sukcesu

Matematyka nie jest trudna i nudna
Nasze osiągnięcia
BIP
Bezpieczne strony
Przydatne strony


Zabawa Choinkowa w Teresinie

30 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Teresinie odbyła się tradycyjnie ZABAWA CHOINKOWA. Na sali gimnastycznej panowała gorąca atmosfera. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło rodziców, rodzeństwa, babć oraz dziadków. O oprawę muzyczną zadbał Didżej. Podczas przerwy dzieci miały poczęstunek przygotowany przez rodziców. Również miłą niespodzianką była wizyta klauna Waldusia oraz Św. Mikołaja, który rozdał wszystkim dzieciom oraz nauczycielom drobne upominki. Wszyscy świetnie się bawili.Galeria zdjęć
Zabawa choinkowa już niedługo!!!

Jak co roku w naszej szkole organizowana jest "ZABAWA CHOINKOWA".
Wyjątkowo w tym roku odwiedzi nas klaun Walduś oraz tradycyjnie św. Mikołaj.

Informacja: Autobus wyrusza z Poniatówki o godz. 12.30.

Przypominamy wszystkim, że choinka odbędzie się już w tą sobotę 30 stycznia!

Serdecznie zapraszamy!

Dzień Pisma Ręcznego

23 stycznia na całym świecie obchodzony jest Dzień Pisma Ręcznego. Z tej okazji nauczycielka języka polskiego, pani Diana Cichocka zorganizowała w naszej szkole akcję pod hasłem „Ręczne pisanie – mózgu rozwijanie”. Głównym celem akcji było zachęcenie uczniów do pisania ręcznego, gdyż w dobie komputerów i Internetu ta czynność niestety zanika.

Wzięli w niej udział uczniowie z klas III – VI, którzy najpierw uczestniczyli w pogadance na temat korzyści płynących z ręcznego pisania, a następnie w części ćwiczeniowej, podczas której dowiedzieli się, co to jest grafologia oraz co mówi o nas nasz charakter pisma. Na koniec chętni uczniowie, których zgłosiło się kilkunastu, wzięli udział w konkursie na najpiękniejsze przepisanie tekstu związanego z patronką naszej szkoły Marią Konopnicką. Po przepisaniu tekstu wszyscy uczestnicy rozwiązali krótki test dotyczący przepisywanego tekstu. Miał on sprawdzić, ile wiadomości zapamiętują uczniowie, gdy przepisują gotowy tekst. Na 15 osób zaledwie dwie uczestniczki z klasy IV rozwiązały test bezbłędnie – Oliwia Gryciak i Agnieszka Duda. Gratulujemy dziewczynom świetnej koncentracji!!! Większość uczestników rozwiązało test na 50 %, co potwierdza fakt, że większość uczniów skupia się nie na treści tekstu lecz na jego szybkim przepisaniu.

W konkursie na najpiękniej przepisany tekst zwyciężyli:

I miejsce – Cyprian Rudzki – kl. IV
II miejsce – Dominik Wolanin – kl. III
III miejsce – Oliwia Gryciak – kl. IV oraz Przemek Gontarz – kl.III
Wyróżnienie – Filip Jakóbczyk – kl. III

Wszyscy uczestnicy konkursu włożyli wiele wysiłku, cierpliwości i staranności w swoją pracę. Dlatego wszystkim gratulujemy!!! Zorganizowana akcja bardzo spodobała się uczniom i na pewno będzie kontynuowana w przyszłych latach.

Galeria zdjęć

Kolejny sukces Alana na II Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Chełmie!

Alan Palczyński, uczeń trzeciej klasy naszej szkoły, zdobył II miejsce w II Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Konkurs odbył się 15 stycznia 2016r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 7 w Chełmie. Pod okiem wychowawczyni, Agnieszki Grabowskiej, przygotował dwie piosenki. Ze względu na bardzo dużą liczbę uczestników dzieci prezentowały tylko jeden utwór. Wykonanie pastorałki pt.: „Skrzypi wóz” bardzo spodobało się komisji konkursowej i publiczności. Alan często bierze udział w tego typu konkursach i niezmiennie odnosi sukcesy. Nauczyciele i przyjaciele składają mu serdeczne gratulacje!
Certyfikaty uczestnictwa w próbnym sprawdzianie z Operonem

Próbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem

W dniu 12 stycznia 2016 roku uczniowie klasy VI przystąpili do Próbnego Sprawdzianu Szóstoklasisty z Operonem, Gazetą Wyborczą i British Council.

O godzinie 9.00 rozpoczęli zmagania z testem, który składał się z dwóch części. Pierwsza trwała 80 minut i była polonistyczno - matematyczna. Tu uczniowie rozwiązywali różnego rodzaju zadania podsumowujące ich wiedzę i umiejętności zdobyte w szkole podstawowej. Na drugą część było poświęcone 45 minut i były to zadania z języka angielskiego. Obejmowały one cztery zakresy materiału: rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu pisanego, znajomość środków językowych i znajomość funkcji językowych.

Przystąpienie do sprawdzianu było dla uczniów bardzo ważne. Dzięki niemu mogli zweryfikować swoją wiedzę i ewentualne braki uzupełnić przed właściwym sprawdzianem w kwietniu.Pomóżmy małemu Ernestowi!

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Teresinie odpowiedzieli na apel o pomoc dla małego Ernesta. Chłopiec choruje na rzadki zespół wrodzonych wad palców dłoni i stóp. Schorzenie wymaga przeprowadzenia skomplikowanej operacji w klinice w Niemczech oraz długotrwałej rehabilitacji.

Jedną z form pomocy jest zbiórka starych, zepsutych, zużytych telefonów komórkowych. Zebrane telefony zostaną sprzedane firmie recyklingowej. Wszystkie pieniądze będą przeznaczone na leczenie operacyjne oraz rehabilitację Ernesta.

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopickiej w Teresinie zbiórkę koordynuje Pani Agnieszka Grabowska. Do akcji spontanicznie przyłączyli się uczniowie Zespołu Szkół im. ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach na czele z Panią Krystyną Drob. Panie zaangażowały znajomych, rodzinę, uczniów oraz ich bliskich do zbiórki na rzecz chorego dziecka.

Wszyscy, którzy posiadają w domu stare telelefony i chcą włączyć się w zbiórkę, mogą przynosić je do szkół do końca stycznia. Bardzo cieszy nas zaangażowanie uczniów na rzecz pomocy potrzebującym.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

8 stycznia w naszej szkole uczniowie klas 0-III, przy wsparciu kolegów z klas starszych wystawili dla swoich Babć i Dziadków „Jasełka”. Uroczystość rozpoczęli odśpiewaniem „Sto lat” i wręczeniem dla przybyłych słodkich upominków. Podczas uroczystości Dziadkowie wraz z wnukami śpiewali kolędy, a po zakończeniu przedstawienia wspólnie uczestniczyli w słodkim poczęstunku przygotowanym przez panie z Rady Rodziców. Na zakończenie wszyscy chętni mogli sfotografować się na tle dekoracji przedstawiającej żłóbek.

Galeria zdjęć

Podsumowanie Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

W Szkole Podstawowej w Teresinie zakończyła się tegoroczna akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Tym razem wolontariusze postanowili zjednoczyć siły i zarejestrować sztab w Szkole Podstawowej w Teresinie, a zbiórka odbywała się w miejscowych sklepach oraz w szkole. Dary były przyjmowane nie tylko podczas finału 29 listopada na Wielkiej Ulicznej Zbiórce, ale również w pierwszych tygodniach grudnia.

W sumie zebraliśmy 101 kilogramów darów, w tym oleje, soki, zabawki, środki czystości i higieny osobistej. Dary zebrane w szkole i sklepach, w tym tygodniu trafiły do domów dzieci najbardziej potrzebujących.JASEŁKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W TERESINIE

Przedświąteczną tradycją Szkoły Podstawowej w Teresinie są Jasełka w wykonaniu uczniów i Wigilia na której spotykają się członkowie społeczności szkolnej. Tak też i w tym roku uczniowie pod kierunkiem księdza Marcina Zielińskiego, Agnieszki Grabowskiej, Ewy Sochy, Lilii Śliwińskiej i Alicji Jagnickiej przygotowali niecodzienny występ.

Zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele władz gminy: Pan Wójt Wiesław Radzięciak wraz z radnymi oraz Pani Agnieszka Raczyńska, Prezes LSOS. Przybyli również emerytowani nauczyciele. Pan sołtys, Edward Jabłoński, wieloletni przyjaciel naszej szkoły, przyniósł dla wszystkich dzieci solidny wór cukierków. Rada Rodziców przygotowała dla zaproszonych gości słodkie upominki, które wręczyli najmłodsi uczniowie.

W tradycyjnych jasełkach pojawił się Józef z Maryją, prześliczne aniołki, pasterze, trzej królowie i psotne diabełki. W role wcielili się wszyscy uczniowie z klas 0 – III, jak również ich starsi koledzy.
Piękne i wzruszające kolędy były wykonywane przez solistów oraz chórki. Do śpiewu chętnie włączyła się widownia, która miała do dyspozycji przygotowane na te okazję śpiewniki.

Prawdziwe Święta nie mogły się odbyć bez czytania Ewangelii, łamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania. Nasza szkoła podtrzymuje te tradycje.

Wreszcie nastąpił długo oczekiwany przez wszystkich moment jedzenia przepysznych pierożków z kapustą i grzybami. Każdy mógł najeść się do syta, bo nasze pracowite mamy zrobiły ich ponad 600! Miłym akcentem było rozdanie nagród dla uczniów biorących udział w świątecznych konkursach.

Spotkanie wigilijne upłynęło w bardzo miłej i świątecznej atmosferze.Galeria zdjęć

ZAPROSZENIE

KUCHENNE REWOLUCJE TUŻ PRZED WIGILIĄ ...

W kuchni rodzice naszych uczniów stworzyli niepowtarzalną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, przygotowując wspólnie smaczną potrawę wigilijną - pierogi z kapustą i grzybkami. W szkole zapachniało Wigilią…


W SZKOLE PANUJE ŚWIATECZNY NASTRÓJ ...

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole zapanował świąteczny nastrój. Od progu wyczuwalny jest zapach świeżej choinki, hol szkoły zdobią piękne ozdoby w kształcie prezentów. Na sali gimnastycznej znajduje się szopka wykonana przez nauczycieli i uczniów. Uczniowie przepięknie udekorowali swoje klasy. Własnoręcznie wykonali ozdoby choinkowe i stroiki. W szkole zapachniało Wigilią…

GMINNY KONKURS "ŚWIĄTECZNE OZDOBY CHOINKOWE" ROZSTRZYGNIĘTY!!!

W Szkole Podstawowej w Sielcu został rozstrzygnięty Gminny Konkurs „Świąteczne ozdoby choinkowe”, których tematyka nawiązywała do Świąt Bożego Narodzenia. Jury konkursu przyznało uczniom naszej szkoły następujące miejsca:

w kategorii klas 0-III:

II miejsce – Alan Palczyński oraz Przemek Łukaszczuk
III miejsce – Przemek Gontarz

w kategorii klas IV-VI:

II miejsce - Łukasz Łukaszczuk

Pod okiem nauczycielki plastyki, Agnieszki Grabowskiej, laureaci wykonali przepiękne ozdoby choinkowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody oraz dyplomy.
Gratulujemy!

PODZIĘKOWANIE

Kontakt


Szkoła Podstawowa
w Teresinie
Teresin 43
22-122 Leśniowice

Telefon: (82) 567 54 19
Mail: sptmk@wp.pl
Video kategoria
Filmy Filmy (6)
Plan lekcji
Losowa fotografia
LSOS
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Statystyki
stat4u
Wygenerowano w sekund: 0.05 1,768,604 unikalne wizyty