Wrzesień 26 2023 14:01:05
Menu główne
Aktualności
Galeria zdjęć
Kadra pedagogiczna
Samorząd uczniowski
Kontakt
Z życia szkoły
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn szkoły
Projekty
Lepsza szkoła
Dla uczniów
Plan lekcji
Zajęcia pozalekcyjne
Dzwonki
Kalendarz imprez szkolnych
Kalendarz roku szkolnego 2016/2017
Absolwenci
Lista absolwentów
Innowacje Pedagogiczne
Czytanie - kluczem do sukcesu

Matematyka nie jest trudna i nudna
Nasze osiągnięcia
BIP
Bezpieczne strony
Przydatne strony


Gminny konkurs z języka angielskiego "English Rhymes"

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Teresinie wzięli udział w Gminnym Konkursie z języka angielskiego „English Rhymes”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Rakołupach 17 marca. Naszą szkołę reprezentowała silna grupa uczniów z klasy I i II, a byli to: Martyna Rudzka, Lena Głaz, Julia Pieczykolan, Gabriel Tryniecki oraz Samuel Tokarczuk. Wszyscy uczniowie pięknie wyrecytowali wierszyki w języku angielskim tym samym zdobywając wysokie miejsca oraz wyróżnienie.

Wyniki wyglądają następująco:
Julia Pieczykolan - I miejsce
Adam Nowak - III miejsce
Samuel Tokarczuk - wyróżnienie

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody rzeczowe ufundowane przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach.
Serdecznie gratulujemy!


DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE

W Szkole Podstawowej w Teresinie z okazji Dnia Kobiet, 8 marca odbyło się miłe spotkanie dla Pań i nie tylko. Akademię uświetnili uczniowie naszej szkoły występem artystycznym, na poważnie, muzycznie, jak również na wesoło.
Galeria zdjęć
Szkolny konkurs fotograficzny "Zima w obiektywie"

Bardzo miłym akcentem, podczas pierwszego dnia wiosny, było rozstrzygnięcie szkolnego konkursu fotograficznego "Zima w obiektywie". W konkursie, zorganizowanym przez panią Agnieszkę Grabowską w ramach pracy biblioteki szkolnej, wzięło udział siedmiu uczniów z klas IV - VI. Uczestnikom konkursu udało się uwiecznić na zdjęciach mijającą zimę, która wiele razy zaskakiwała nas swoimi urokami. Komisja konkursowa długo obradowała nad wyłonieniem zwycięzców, ponieważ wszystkie prace były niezwykłe.

Udało się wybrać trzy najlepsze prace:
I miejsce: Filip Jakóbczyk - klasa IV,
II miejsce: Alan Palczyński - klasa IV,
III miejsce: Agnieszka Duda - klasa V.

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy: Przemysław Gontarz, Dominik Wolanin, Krystian Pieczykolan i Przemysław Łukaszczuk otrzymali słodkie upominki.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Bardzo nas cieszy fakt, że nasi uczniowie tak chętnie podejmują się nowych wyzwań.

Fotografia: Alan Palczyński
Fotografia: Filip Jakóbczyk
Fotografia: Agnieszka Duda
Fotografia: Krystian Pieczykolan
Fotografia: Przemek Łukaszczuk
Fotografia: Dominik Wolanin
Fotografia: Przemek Gontarz

GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Dnia 24 lutego w Szkole Podstawowej w Rakołupach odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. W tym turnieju brali udział uczniowie naszej: Amanda Wysocka i Piotr Nastaj. Po wyrównanych walkach w grze pojedynczej i Amanda i Piotr zdobyli III miejsce w swoich kategoriach: dziewcząt i chłopców i otrzymali brązowe medale. Natomiast w grze podwójnej czyli deblu uplasowali się na II miejscu zdobywając wysokie miejsce dla swojej szkoły w grze drużynowej.Wykład otwarty na temat wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” Wisława Szymborska

1 marca 2017 roku odbył się wykład otwarty na temat wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży. Spotkanie zorganizowała bibliotekarka Agnieszka Grabowska w ramach pracy biblioteki szkolnej. Wykład i prezentacja multimedialna zostały przygotowane przez panią Elżbietę Szewczyk z Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie. Mówczyni przedstawiła znaczenie czytania na poszczególnych etapach rozwoju dziecka. Zwróciła uwagę rodziców na zagrożenia płynące z wyparcia książki przez tablety, gry komputerowe i telewizję. Przypomniała rodzicom, że to na nich spoczywa odpowiedzialność za wprowadzenie dzieci w świat książki. Podczas swojej wypowiedzi wielokrotnie zaznaczyła, że dziecku należy czytać od pierwszych dni życia co najmniej 20 minut dziennie. Systematyczne czytanie w miłej, domowej atmosferze wpływa bardzo pozytywnie na rozwój emocjonalny dziecka oraz na późniejszą naukę czytania i pisania.
Po wykładzie pani Agnieszka przypomniała o zasadach korzystania z zasobów biblioteki i zaprosiła zgromadzonych rodziców do wypożyczania książek.

DZIEŃ DINOZAURA W NASZEJ SZKOLE

W poniedziałek, 27 lutego 2017 roku, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Zajęcia zostały zorganizowane przez biblotekarkę, Agnieszkę Grabowską. Biblioteka wyszła naprzeciw zainteresowaniom uczniów, którzy najchętniej wypożyczają książki przyrodnicze. Z ankiety przeprowadzonej z uczniami klas II - VI wynika, że interesują się prehistorią i dinozaurami.

Celem zajęć było rozbudzenie i rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów, wrażliwości kulturowej i społecznej. Wydarzenie promujące czytelnictwo było skierowane do wszystkich uczniów naszej szkoły.
Dzieci wykonywały w parach prace konkursowe. Starsi koledzy mieli za zadanie opiekować się młodszymi, dbać o ich bezpieczeństwo oraz dzielić się z nimi wiedzą i doświadczeniem. Po zabawach integrujących, rozwijających empatię i budzących zaufanie, uczniowie przystąpili do kolorowania i ozdabiania dinozaurów. W zgromadzonych na wystawce książkach dzieci mogły odnaleźć nazwy kolorowanych stworzeń i ciekawostki na ich temat. Uczniom przypomniano zasady korzystania z księgozbioru oraz zachęcono do częstszych odwiedzin w bibliotece.

Na zakończenie wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Pary, które najpiękniej wykonały zadanie konkursowe, nagrodzono dyplomami i rakietkami do tenisa stołowego.

Nagrodzone pary:
I miejsce: Julia Poznańska – klasa „0” oraz Kuba Socha – klasa VI
II miejsce: Hanna Stałęga - klasa „0” oraz Amanda Wysocka – klasa VI
III miejsce: Dominika Chęć – klasa „0” oraz Piotr Nastaj – klasa VIProgram edukacyjny "RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ"

Nasza Szkoła przystąpiła do praogramu edukacyjnego "RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ", który prowadzi WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.BABCIU DZIADKU KOCHAM WAS!

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe święta. Uczniowie naszej szkoły upamiętnili te wydarzenia 14 lutego, goszcząc najmilszych gości i okazując im wiele szczerej miłości.

W pięknie udekorowanej sali uczniowie klas 0-II zaprezentowali wspaniałe występy artystyczne przepełnione radością, śpiewem, tańcem i muzyką. Po odśpiewaniu „100 lat” dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane rysunki i upominki. Uczniowie wyrazili swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom.

Uroczystość wypadła pięknie. Babcie i dziadkowie byli bardzo dumni ze swoich wnuków. Nie zabrakło gromkich braw i łez wzruszenia. W organizację uroczystości bardzo aktywnie włączyli się rodzice, którzy przygotowali wspaniały poczęstunek.Galeria zdjęć
ZEBRANIE RODZICÓW

W dniu 02.02.2017 roku (czwartek) w Szkole Podstawowej w Teresinie odbyło się międzysemestralne Zebranie Rodziców. Na zebraniu obecny był również Pan Wójt Wiesław Radzięciak, który przedstawił założenia reformy oświaty w naszej gminie Leśniowice.

ZABAWA CHOINKOWA!!!


Galeria zdjęć
ZABAWA CHOINKOWA


PRZYGOTOWANIA DO ZABAWY CHOINKOWEJ


ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Jasełka i Wigilia w szkole

Prawdziwe Święta Bożego Narodzenia nie mogą się obyć bez wspólnego kolędowania i łamania opłatkiem. Nasza szkoła podtrzymuje te tradycje, dlatego 21 grudnia 2016 r. uczniowie klas IV-VI przedstawiły piękne i wzruszające jasełka przygotowane pod kierunkiem księdza Marcina Zielińskiego. Po jasełkach odbyło się kolędowanie przy Wigilijnym stole, łamanie opłatkiem oraz spożywania pysznych pierożków. Spotkanie wigilijne upłynęło w bardzo miłej i świątecznej atmosferze.Sukces Oliwki w XV edycji konkursu papieskiego o św. Janie Pawle II

W dniu 14 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Siedliszczu odbyło się uroczyste podsumowanie Archidiecezjalnego konkursu o św. Janie Pawle II. Oliwia Gryciak, uczennica klasy V, zdobyła II miejsce w kategorii plastycznej dla klas IV - VI.Kontakt


Szkoła Podstawowa
w Teresinie
Teresin 43
22-122 Leśniowice

Telefon: (82) 567 54 19
Mail: sptmk@wp.pl
Video kategoria
Filmy Filmy (6)
Plan lekcji
Losowa fotografia
LSOS
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Statystyki
stat4u
Wygenerowano w sekund: 0.09 2,489,388 unikalne wizyty