Wrzesień 26 2023 13:23:13
Menu główne
Aktualności
Galeria zdjęć
Kadra pedagogiczna
Samorząd uczniowski
Kontakt
Z życia szkoły
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn szkoły
Projekty
Lepsza szkoła
Dla uczniów
Plan lekcji
Zajęcia pozalekcyjne
Dzwonki
Kalendarz imprez szkolnych
Kalendarz roku szkolnego 2016/2017
Absolwenci
Lista absolwentów
Innowacje Pedagogiczne
Czytanie - kluczem do sukcesu

Matematyka nie jest trudna i nudna
Nasze osiągnięcia
BIP
Bezpieczne strony
Przydatne strony


Wizyta św. Mikołaja w naszej szkole

Jak co roku, tak i tym razem do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Niecierpliwe oczekiwanie na przybycie niecodziennego gościa zostało nagrodzone, bowiem wszyscy otrzymali prezenty. Wśród uczniów panowało zdziwienie, że nikt nie dostał rózgi.

Dziękujemy Św. Mikołajowi za przybycie do naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy za rok!

SPOTKANIE Z WYDAWCĄ KSIĄŻEK

We wtorek 29 listopada w murach naszej szkoły gościł niezwykły człowiek, Pan Waldemar Taurogiński. Nasz gość założył własne wydawnictwo TAWA, prowadzi księgarnię, powołał do życia Chełmską Grupę Literacką „Lubelska 36”, a w wolnych chwilach relaksuje się pisząc poezję. Poprowadził on bardzo ciekawą lekcję o historii książki, etapach jej powstawania oraz o swojej pracy jako wydawcy. Zachęcał również zgromadzone dzieci do czytania nie tylko lektur szkolnych. Promował Ogólnopolską Akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i życzliwej atmosferze. Uczniowie zadawali pytania, na które Pan Waldemar z przyjemnością odpowiadał. Dzieci były zainteresowane ilością wydawanych książek w wydawnictwie gościa oraz ich tematyką. Na zakończenie wszyscy uczestnicy obejrzeli przywiezione do szkoły książki, a także stanęli do wspólnej fotografii.

Spotkanie z wydawcą zorganizowała Pani Diana Cichocka w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole.
KIERMASZ KSIĄŻKI

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zakupu książek w bardzo atrakcyjnych cenach. Kiermasz książki prowadzony jest we współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki Tuliszków. Książki będą wyeksponowane na korytarzu szkolnym w godzinach pracy biblioteki szkolnej i po lekcjach w okresie od 23 listopada do 20 grudnia 2016 roku. Bliższych informacj udziela pani Agnieszka Grabowska. Spośród osób biorących udział w kiermaszu wylosujemy i nagrodzimy trzech zwycięzców. Wydarzenie ma na celu promocję książki i zachęcenie do czytania.
Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2016 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uroczystość została zorganizowana przez panią Agnieszkę Grabowską w ramach pracy Biblioteki Szkolnej i miała na celu promocję książki i zachęcenie do czytania.

Uroczystość została połączona z wystawą książek o misiach, kiermaszem książki i konkursem plastycznym „Czytam z misiem”. Uczniowie między innymi wysłuchali pięknego czytania legendy o białym niedźwiedziu, ułożyli w kolejności alfabetycznej tytuły książek, poznali historię powstania najpopularniejszej maskotki oraz nauczyli się piosenek o misiach.

Na zakończenie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, a chętni uczniowie wykonali maskotki z ręczników.
Galeria zdjęć
ANDRZEJKI 2016
Galeria zdjęć
UCZCILIŚMY NIEPODLEGŁOŚĆ!

Tradycyjnie w przeddzień Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Uczniowie z klas IV-VI zaprezentowali krótką inscenizację oraz montaż słowno - muzyczny, który był upamiętnieniem wydarzeń sprzed 98 lat.

Delegacja naszej szkoły uczestniczyła również w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Poczet sztandarowy obecny był zarówno w kościele w Kumowie, jak i na placu zgromadzeń w Leśniowicach. Wydelegowani uczniowie zapalili znicz od całej społeczności szkolnej.

Galeria zdjęć
ZNAJĄ SWOJĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ!!!

Dnia 10 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się po raz ósmy Gminny Konkurs „Gmina Leśniowice – Moja Mała Ojczyzna”. Wzięło w nim udział 11 osób z klas IV-VI z czterech Szkół Podstawowych z terenu gminy Leśniowice.Uczestnicy rozwiązywali test składający się z różnego rodzaju zadań, dotyczących znajomości historii, kultury oraz tradycji miejscowości Gminy Leśniowice. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą o swojej Małej Ojczyźnie, za co zostali obdarowali drobnymi nagrodami rzeczowymi. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Gryciak i Cyprian Rudzki z klasy V oraz Amanda Wysocka z klasy VI. Cała trójka znalazła się także w gronie laureatów: Oliwka zajęła I miejsce, Cyprian III, a Amanda otrzymała wyróżnienie!
Przy okazji konkursu wiedzowego odbył się również konkurs literacki, który polegał na napisaniu legendy związanej z miejscowościami Gminy Leśniowice. Uczeń naszej szkoły Cyprian Rudzki zdobył w nim pierwszą nagrodę. Uczestników do konkursu przygotowywała pani Diana Cichocka. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

4 listopada korytarze naszej szkoły zapełnione były bajkowymi postaciami, a wszystko za sprawą Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Można było spotkać m.in. Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, Gargamela, Myszkę Minnie oraz mnóstwo wróżek, księżniczek, kowbojów i bohaterów z super mocami.


Uczniowie klasy V czytali najmłodszym kolegom baśń „Księżniczka na ziarnku grochu”. Wszyscy uczniowie brali udział w zabawach i konkursach, rysowali swoje ulubione postaci z bajek, a na zakończenie stanęli do wspólnej fotografii. Z tej okazji na szkolnym korytarzu pani Agnieszka Grabowska przygotowała specjalną wystawkę książek z najpiękniejszymi baśniami świata.
Galeria zdjęć
"ZA TYCH, KTÓRZY ODESZLI..."

4 LISTOPADA, zgodnie ze szkolna tradycją, uczciliśmy pamięć poległych żołnierzy przy obelisku szkolnym. Wspominaliśmy też swoich bliskich zmarłych. Nie zabrakło też minuty ciszy i wspólnej modlitwy w intencji zmarłych. Uroczystość zakończyła się oficjalnym zapaleniem zniczy przed obeliskiem i pamiątkowym zdjęciem społeczności szkolnej. Jest to nasz tradycyjna lekcja pamięci, szacunku i patriotyzmu.


WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1 listopada - obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych, w sposób szczególny pamiętamy o tych, którzy odeszli.
Konkurs plastyczny "Jesień w obiektywie"

W dniu 28 października 2016 roku w Szkole Podstawowej w Leśniowicach rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Jesień w obiektywie". Komisja oceniła 17 prac ze szkół podstawowych w Sielcu, Rakołupach, Teresinie oraz Leśniowicach.

Laureatami z naszej szkoły zostali:

I miejsce - Alan Palczyński kl. 4
II miejsce - Oliwia Gryciak kl. 5

oraz wyróżnieni:
Natalia Sobczuk, Przemek Łukaszczuk, Dominik Wolanin, Filip Jakóbczyk, Agnieszka Duda, Mateusz Tryniecki, Amanda Wysocka.


Serdecznie gratulujemy!


IV Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej w Żmudzi

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w "IV Powiatowym Festiwalu Piosenki Angielskiej", który odbył się 27 października w Szkole Podstawowej w Żmudzi. Zespół Happy Children, w którego skład wchodzili Lena Głaz, Martyna Rudzka, Julia Pieczykolan, Adam i Adrian Nowak z klasy I, zajął zaszczytne II miejsce w kategorii zespoły klas I-III . W kategorii zespoły i soliści klas IV-VI naszą szkołę reprezentował zespół Cool Kids, w składzie: Oliwia Gryciak, Amanda Wysocka, Krystian Pieczykolan, Jakub Socha z klasy V i VI oraz solistka – Agnieszka Duda z klasy V.

Gratulujemy sukcesu!Galeria zdjęć
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


Galeria zdjęć
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Teresinie w dniu 16 września 2016 roku wzięli udział w 23 już edycji akcji „Sprzątanie świata”. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Podaj dalej … drugie życie odpadów”. Celem akcji było zmobilizowanie środowisk lokalnych do poprawy stanu otaczającego je środowiska naturalnego. Biorąc czynny udział uczniowie starszych klas zbierali odpady i śmieci w rejonie od Alojzowa do szosy na Poniatówkę. Uczniowie klas I-II sprzątali teren wzdłuż drogi przez wieś Teresin I. Natomiast zerówka teren wokół szkoły. W sumie zebraliśmy 15 worków odpadów.
OGŁOSZENIE!!!14 września 2016 roku w środę o godzinie 12.30

w Szkole Podstawowej w Teresinie odbędzie się

ZEBRANIE Z RODZICAMI KLAS 0-VIZAPRASZAMY !!!


Kontakt


Szkoła Podstawowa
w Teresinie
Teresin 43
22-122 Leśniowice

Telefon: (82) 567 54 19
Mail: sptmk@wp.pl
Video kategoria
Filmy Filmy (6)
Plan lekcji
Losowa fotografia
LSOS
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Statystyki
stat4u
Wygenerowano w sekund: 0.04 2,489,345 unikalne wizyty