Grudzień 05 2023 23:12:32
Menu główne
Aktualności
Galeria zdjęć
Kadra pedagogiczna
Samorząd uczniowski
Kontakt
Z życia szkoły
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn szkoły
Projekty
Lepsza szkoła
Dla uczniów
Plan lekcji
Zajęcia pozalekcyjne
Dzwonki
Kalendarz imprez szkolnych
Kalendarz roku szkolnego 2016/2017
Absolwenci
Lista absolwentów
Innowacje Pedagogiczne
Czytanie - kluczem do sukcesu

Matematyka nie jest trudna i nudna
Nasze osiągnięcia
BIP
Bezpieczne strony
Przydatne strony


Narodowe Czytanie "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza

Już po raz kolejny odbyła się w naszej gminie Akcja Narodowego Czytania, w której nie mogło zabraknąć przedstawicieli Szkoły Podstawowej w Teresinie. Tym razem wspólnie czytano powieść Henryka Sienkiewicza "Quo Vadis".Akcja miała miejsce w sobotę 3 września przed Urzędem Gminy w Leśniowicach. Fragmenty powieści czytali uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół, przedstawiciele UG na czele z Wójtem Gminy Panem Wiesławem Radzięciakiem oraz rodzice.

Naszą szkołę reprezentowali: Pan Wojciech Potocki, Pani Diana Cichocka, Pani Alicja Jagnicka oraz uczniowie z klasy V – Oliwia Gryciak i Cyprian Rudzki.

Tradycyjnie odbył się także quiz sprawdzający wiedzę o czytanej powieści oraz jej autorze. Oliwia i Cyprian bez namysłu wzięli w nim udział i zdobyli ciekawe upominki rzeczowe, a odpowiedzi Oliwki były bezbłędne. Na zakończenie wszyscy chętni mogli przybić sobie pamiątkową pieczęć na fragmenty czytanego tekstu lub do egzemplarza książki.

Akcja Narodowego Czytania przebiegła w bardzo miłej atmosferze i wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejną akcję za rok!

Gminne Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

Dnia 1 września 2016 r. w naszej szkole odbyło się Gminne Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017. W uroczystości udział wzięli: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pan Stefan Prokop Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice, Pani Agnieszka Raczyńska Prezes Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo-Samorządowego, Pani Małgorzata Romańczuk Dyrektor SP w Leśniowicach, Pani Anna Kowal Dyrektor SP w Rakołupach, Pan Piotr Janiuk Dyrektor SP w Sielcu, Pan Dariusz Olszak Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Sielcu i Pan Wojciech Potocki Dyrektor SP w Teresinie.
Uroczystość otworzył Pan Wojciech Potocki, który powitał zaproszonych gości oraz przypomniał o 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” delegacja naszych uczniów zapaliła znicz przy obelisku obok szkoły.

Następnie głos zabrał Pan Wiesław Radzięciak, Wójt Gminy Leśniowice, który poinformował zebranych o wielu istotnych zmianach w oświacie, ale przede wszystkim życzył wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom udanego roku szkolnego 2016/2017.
Uroczystość zakończyła krótka część artystyczna, przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Teresinie pod opieką Pani Diany Cichockiej.
Rok szkolny 2016/2017 w Gminie Leśniowice został otwarty!

Opracowała: Diana Cichocka


Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017


GMINNE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

1 września 2016 roku

GODZ. 10.30

ZAPRASZAMY !!!Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017

Wykaz podręczników w Szkole Podstawowej
im. Marii Konopnickiej w Teresinie
na rok szkolny 2016/2017
POBIERZ
"Wakacje 2016 - miłe spotkanie!"

W pierwszy dzień wypoczynku letniego 27 czerwca 2016 roku odbyła się niecodzienna lekcja przyrody. Przyrodnik z Chełmskiego Parku Krajobrazowego bardzo ciekawie opowiadał o faunie i florze z naszego terenu oraz przygodach ze zwierzętami. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o lesie oraz aktywnie uczestniczyli w rozmowach z gościem. Następnie odbyły się konkursy przyrodnicze wiedzowy oraz plastyczny. Opiekunami były: Lilia Śliwińska oraz Maria Wołoszczak-Skroś.

W dniu 28 czerwca 2016 roku miłośnicy dwóch kółek, wyruszyli na rowerową wycieczkę, trasą Działów Grabowieckich, do Wojsławic. Przed wyprawą każdy z uczestników zapoznał się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych oraz ustalone zostały zasady sygnałów osoby opiekującej, jadącej na końcu. Trasa przebiegała przez wieś Teresin i Sarniak poprzez granicę dwóch gmin: Leśniowic i Wojsławic. W otoczeniu nieskażonej przyrody, urodziwego położenia, malowniczych ,zachęcających do wycieczek krajobrazów przejechaliśmy w miejsce gdzie powitał nas legendarny założyciel Wojsławic- rycerz Wojsław. I od tego momentu zaczęły się ciężkie wjazdy pod górkę, albo szybkie zjazdy ze wzniesień przez las, z ostrymi zakrętami. Niezwykle urozmaicony krajobraz terenów okolicznych, obfituje w liczne wąwozy oraz charakteryzuje się niezwykle pięknym, malowniczo pofalowanym urzeźbieniem terenu. Gdy po wytężonym wysiłku, dojechaliśmy do centrum, odpoczęliśmy nad zalewem, gdzie królowały dzikie kaczki. Młodzi turyści mogli zobaczyć i skorzystać z siłowni na świeżym powietrzu. Ponadto uczniowie zobaczyli kościół z XVII wieku, a obok stojącą dzwonnicę, kapliczki usytuowane przy drogach wyjazdowych z Wojsławic, pomniki ku czci poległych bohaterów oraz grekokatolicką świątynię. Następnie udaliśmy się na pyszne lody, które wszystkim smakowały i w dobrych nastrojach ruszyliśmy w drogę powrotną tą samą trasą, do szkoły. Opiekunami i organizatorami rajdu rowerowego były: Monika Jaworska i Alicja Jagnicka.
W środę 29 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami Ewą Sochą i Elżbietą Zielińską wybrali się na Maczuły. Pogoda dopisała, więc główną atrakcją tego dnia była kąpiel w zalewie. Dzieci, pouczone przez wychowawców, podczas zabawy w wodzie i kąpieli słonecznej, zachowywały się bardzo odpowiedzialnie, zwracając uwagę na bezpieczeństwo swoje i kolegów. Ponieważ apetyty wszystkim dopisywały, w przerwie w zabawie wszyscy udali się do pobliskiego zagajnika aby przynieść drewno na ognisko. Po upieczeniu i zjedzeniu kiełbasek można było znowu bawić się w wodzie.
Czwarty dzień wypoczynku letniego 30 czerwca był niezwykle owocny w atrakcje. Dziewiętnastoosobowa grupa uczniów udała się na Roztocze wraz z panią Dianą, panią Agnieszką i księdzem Marcinem. Pogoda była wcześniej zamówiona, więc żar słoneczny lał się z nieba.
Program wycieczki był bardzo ciekawy i napięty zarazem. Zaczęliśmy od Krasnobrodu. Na samym początku odwiedziliśmy Kaplicę św. Rocha, gdzie obowiązkowym punktem było trzykrotne okrążenie kaplicy po schodach. Nawet najbardziej zatwardziali alpiniści zrezygnowali już po pierwszym okrążeniu. W następnej kolejności zwiedziliśmy Park Dinozaurów, po którym oprowadzała nas przemiła pani przewodnik. Później pojechaliśmy do Kaplicy na Wodzie, gdzie skorzystaliśmy z dobrodziejstw cudownego źródełka oraz do Sanktuarium Matki Boskiej Krasnobrodzkiej, po którym oprowadził nas osobisty przewodnik, ksiądz Marcin. Z Krasnobrodu pojechaliśmy do Józefowa, gdzie zobaczyliśmy prawdziwe kamieniołomy, z których do dnia dzisiejszego pozyskuje się kamień metodą tradycyjną. Z kamieniołomu udaliśmy się do Zwierzyńca, miasteczka, które oczarowało nas spokojem. Tutaj zachwycił nas Kościół na Wodzie, położony w pięknym parku. Ze Zwierzyńca skierowaliśmy się w stronę Zamościa, gdzie mieliśmy w planie odwiedzić Starówkę. Tak też i nasza wycieczka dobiegła końca. Wszyscy w świetnych humorach szczęśliwie dotarli do domów.


Podsumowanie wypoczynku odbyło się 1 lipca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Teresinie. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe wszyscy nauczyciele, uczniowie i rodzice zgromadzili się w sali gimnastycznej. Dzieci uczestniczyły w quizie przygotowanym przez Panią Agnieszkę Grabowską. Pytania dotyczyły bezpieczeństwa, profilaktyki uzależnień, turystyki i przyrody. Zespoły losowały pytania i po krótkiej dyskusji prezentowały odpowiedzi. Uczniowie bardzo sprawnie udzielali odpowiedzi wykazując się dużą wiedzą na temat poruszanych zagadnień. Udało się wyłonić zwycięzców. Następnie w stołówce szkolnej dzieci zjadły podwieczorek. Chętni uczniowie grali w ping – ponga, pozostali bawili się w sali zabaw. Na zakończenie spotkania zostały rozdane nagrody za quiz oraz konkursy realizowane w czasie wypoczynku.Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016!

W dniu 24.06.2016 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny!
Wszystkim uczniom, nauczycielom i całej społeczności szkolnej życzymy UDANYCH WAKACJI! Dni pełnych relaksu, słońca i niezapomnianych chwil :)Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości!


Certyfikat udziału w projekcie "Lepsza Szkoła"Nasza szkoła otrzymała Certyfikat za udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Lepsza Szkoła" w edycji 2015/2016 realizowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

W ramach projektu szkoła badała efektywność nauczania matematyki w klasie 4, 5 i 6 oraz mierzyła poziom wiedzy i umiejętności uczniów. W trakcie trwania projektu uczniowie rozwiązali trzy standaryzowane testy, na początku roku, po pierwszym i po drugim semestrze, co daje możliwość badania bieżących postępów w nauce całych zespołów klasowych i pojedynczych uczniów.

Uczestnictwo w projekcie dzięki specjalistycznym testom dała nauczycielom możliwość badania kompetencji uczniów, porównania wyników swoich klas z wynikami uczniów w całej Polsce, zaplanowania pracy na cały rok szkolny oraz analizy osiągnięć uczniów. Dzięki udziałowi szkoły w projekcie nauczyciele mogli przeanalizować dotychczasowe metody pracy, zweryfikować wiedzę uczniów oraz poziom przygotowania do egzaminów zewnętrznych. Szkolnym koordynatorem była pani Maria Wołoszczak-Skroś.

Pożegnanie klasy szóstej
22 czerwca 2016 roku odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów kończących naukę w szkole podstawowej. Wzięli w nim udział nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także rodzice absolwentów. Uczniowie klasy szóstej przedstawili części artystyczną oraz obejrzeli prezentacji przygotowaną przez panią Marię Wołoszczak-Skroś. Na zakończenie tej uroczystości wszyscy zaproszeni goście udali się na przepyszny tort przygotowany przez rodziców.Wszyscy trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia w gimnazjum.


Rozstrzygnięcie konkursu pt. "Kompozycja kwiatowa w przestrzeni obrazu metodą Qullingu"

W dniu 17 czerwca 2016 r. w Publicznym Gimnazjum w Sielcu odbył się Gminny Dzień Bibliotekarza. W trakcie uroczystości wręczono nagrody uczestnikom gminnego konkursu pt. „Kompozycja kwiatowa w przestrzeni obrazu metodą Qullingu.”

Praca Cypriana Rudzkiego, ucznia klasy IV, zdobyła I miejsce w kategorii „Uczeń”. Obraz wykonany przez Panią Agnieszkę Grabowską zdobył również I miejsce oraz nominację do reprezentowania Gminy Leśniowice podczas Turnieju Gmin „Między Nami Sąsiadami” w Strachosławiu. Agnieszka Duda z klasy IV zdobyła równie zaszczytne, II miejsce.


Uczniom i nauczycielowi serdecznie gratulujemy sukcesu oraz zaangażowania.
Gminny Dzień Bibliotekarza

Występ naszych uczniów uświetnił Gminny Dzień Bibliotekarza i Działacza Kultury, połączony z jubileuszem 40 - lecia działalności Zespołu Śpiewaczego ”Sielanki” dnia 17 czerwca 2016 r. w Publicznym Gimnazjum w Sielcu. Zabawne przedstawienie zostało wyreżyserowane przez Panią Dianę Cichocką na podstawie własnego scenariusza. Pani Diana jak zwykle potrafiła zręcznie zmobilozować dzieci do pięknego występu oraz przyciągnąć uwagę zgromadzonych gości.

Wysiłek uczniów i nauczycielki został nagrodzony gromkimi brawami publiczności.

Turniej dla dzieci szkół podstawowych z terenu Gminy Leśniowice

W dniu 10 czerwca 2016 r. na kompleksie boisk "Orlik" w Leśniowicach odbył się turniej dla dzieci szkół podstawowych z terenu Gminy Leśniowice.Turniej zorganizował Pan Grzegorz Skrzypa w porozumieniu z nauczycielami wychowania fizycznego z terenu gminy oraz trenerem grupy młodzików Panem Arturem Dąbrowskim. Bardzo liczna grupa zawodników przyjechała ze Szkoły Podstawowej z Teresina pod okiem Pani Alicji Jagnickiej. Uczestnicy turnieju podzielni byli na kilka grup, dlatego każdy miał okazję wykazać się na boisku.I Powiatowy Konkurs Plastyczny Lotnicze Depułtycze "Moje podniebne marzenia"

Alan Palczyński zdobył wyróżnienie w I Powiatowym Konkursie Plastycznym Lotnicze Depułtycze „Moje podniebne marzenia” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Chełmie, Kagero Publishing oraz PPHU NAVCOM System S.C.
To kolejny sukces Alana. Praca powstało pod kierunkiem wychowawczyni pani Agnieszki Grabowskiej.
Nagrody rozdano podczas Międzynarodowego Pikniku „Lotnicze Depułtycze” 12 czerwca 2016 roku.Gminny Dzień Dziecka i Sportu


Galeria zdjęć
Dzień Rodziny w naszej szkole

27 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Teresinie po raz kolejny cała społeczność szkolna – uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się, by wspólnie świętować Dzień Rodziny. Zgodnie z tradycją dzień ten obchodzony jest w formie rodzinnego pikniku, podczas którego można było wziąć udział w rozmaitych aktywnościach przygotowanych przez nauczycieli. Odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów klas IV-VI pod kierunkiem Pani Marii Wołoszczak-Skroś, występy uczniów z klas O-III, konkursy sportowe, konkurs kulinarny dla naszych rodziców oraz konkurs ortograficzny. Smakosze słodkości mogli spróbować wykwintnych ciast upieczonych przez rodziców. Piękna pogoda sprawiła, że wszyscy bawili się wyśmienicie.
Oto i nasi laureaci:Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!!!


Galeria zdjęć
Konkurs matematyczny "W Krainie Logo"

20 maja 2016r. w Szkole Podstawowej w Teresinie odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny "W Krainie Logo". Program komputerowy LOGO służy do nauki geometrii. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, rozwijanie logicznego myślenia, podczas programowania w języku Logo w środowisku Logomocja, wdrażanie do samodzielnego działania i myślenia.
W konkursie przyznano następujące miejsca dla uczniów naszej szkoły:
• I miejsce Oliwia Gryciak
• II miejsce Cyprian Rudzki
• III miejsce Daniel Wysocki
Konkurs przygotowała Pani Maria Wołoszczak-Skroś.
Serdecznie gratulujemy.Kontakt


Szkoła Podstawowa
w Teresinie
Teresin 43
22-122 Leśniowice

Telefon: (82) 567 54 19
Mail: sptmk@wp.pl
Video kategoria
Filmy Filmy (6)
Plan lekcji
Losowa fotografia
LSOS
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Statystyki
stat4u
Wygenerowano w sekund: 0.04 2,556,504 unikalne wizyty