Listopad 29 2021 15:23:36
Menu główne
Aktualności
Galeria zdjęć
Kadra pedagogiczna
Samorząd uczniowski
Kontakt
Z życia szkoły
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn szkoły
Projekty
Lepsza szkoła
Dla uczniów
Plan lekcji
Zajęcia pozalekcyjne
Dzwonki
Kalendarz imprez szkolnych
Kalendarz roku szkolnego 2016/2017
Absolwenci
Lista absolwentów
Innowacje Pedagogiczne
Czytanie - kluczem do sukcesu

Matematyka nie jest trudna i nudna
Nasze osiągnięcia
BIP
Bezpieczne strony
Przydatne strony


Podwójny sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej w Teresinie

Wielkimi osiągnięciami może poszczycić się dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Teresinie, Cyprian Rudzki oraz Julia Gęsior, którzy na początku maja zostali laureatami ogólnopolskich konkursów literackich.
Ortograficzne zmagania

W dniu 25 IV 2016 r. w Szkole Podstawowej w Sielcu odbył się Gminny Konkurs "ORTOGRAFIA NIE TYLKO DLA MISTRZA". Naszą szkołę reprezentowali: Cyprian Rudzki, Oliwia Gryciak i Julia Gęsior.
Cyprianowi udało się napisać niemal bezbłędnie dyktando i zdobyć zaszczytne drugie miejsce.
Rozdanie nagród w Muzeum Ziemi Chełmskiej

Uczniowie klasy IV i VI ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Teresinie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Moja Przygoda z Muzeum" i otrzymali Nagrodę Specjalną Super Tygodnia Chełmskiego. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 20 maja 2016 roku. Konkurs pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego został zorganizowany przez Muzeum Okręgowe w Toruniu.Dzień Rodziny w naszej szkole


Góra Grosza - podsumowanie akcji


Gminny Turniej Sprawnościowy dla klas I-III w Teresinie

W dniu 17 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej w Teresinie odbył się Gminny Turniej Sprawnościowy dla klas I-III. Do zawodów przystąpiły dziesięcioosobowe drużyny, składające się z uczniów młodszych klas ze szkoły Podstawowej w Rakołupach, w Leśniowicach i w Teresinie. Udział w ośmiu konkurencjach miał na celu podniesienie sprawności fizycznej dzieci, kształtowanie koordynacji ruchowej oraz zaprezentowanie sposobu spędzania wolnego czasu.
Turniej był jednocześnie wspaniałą, wyzwalającą wiele pozytywnych emocji zabawą. Ostatecznie zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Teresinie, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Rakołupach, a III - Szkoła Podstawowa w Leśniowicach. Wszystkie dzieci otrzymały na zakończenie nagrody rzeczowe, a drużyny dyplomy ufundowane przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach. Koordynatorem turnieju była Alicja Jagnicka.


Galeria zdjęć
Gminny konkurs historyczny "Życie i działalność Marszałka Józefa Piłsudskiego"

13 maja 2016 r.w Szkole Podstawowej w Sielcu odbył się po raz trzeci Gminny Konkurs Historyczny "Życie i działalność Marszałka Józefa Piłsudskiego". Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Cyprian Rudzki i Oliwia Gryciak, z klasy IV oraz Amanda Wysocka, uczennica klasy V.
Uczestnicy rozwiązywali test składający się z dość trudnych 37 różnego rodzaju pytań. Musieli wykazać się dużą wiedzą o Józefie Piłsudskim oraz czasach, w których żył. Po sprawdzeniu wszystkich testów, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, wśród których znaleźli się również nasi reprezentanci:
Cyprian Rudzki zajął III miejsce, a Oliwia Gryciak zdbyła pierwsze wyróżnienie. Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka historii, pani Diana Cichocka.
Cieszymy się z tych osiągnięć i serdecznie gratulujemy uczniom tak szerokiej wiedzy o polskim bohaterze!

XIX Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Marii Konopnickiej w Teresinie

"Poezja z kropli rosy czyni diament"

M. Konopnicka

12 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej w Teresinie odbył się XIX Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Marii Konopnickiej. Konkurs od lat cieszy się dużą popularnością, tak też było i tym razem. Do Teresina zjechało40 uczestników z 11 szkół podstawowych z terenu powiatu chełmskiego. Reprezentowali oni gminy: Wojsławice, Białopole, Leśniowice, Wierzbica, Żmudź, Siedliszcze, Kamień oraz Chełm.
Uczestnicy podzieleni na dwie kategorie wiekowe recytowali utwory Marii Konopnickiej. W tym roku dużą popularnością cieszyła się proza poetki, recytowana w licznych fragmentach. Spotkało się to z entuzjazmem komisji konkursowej, w skład której wchodzili: Jarosław Smalej, nauczyciel i poeta, Agnieszka Szkoda, aktorka Teatru Ziemi Chełmskiej oraz Lilia Śliwińska, nauczyciel.Galeria zdjęć
Teatr Kurtyna z Krakowa

W piątek 6 maja 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w profilaktycznym przedstawieniu przygotowanym przez aktorów Teatru "Kurtyna" z Krakowa pt.:"O jeden krok za daleko". Spektakl poruszył zagadnienia empatii, braku zrozumienia. stosowania przemocy słownej , fizycznej oraz cyberprzemocy. Spektakl był bardzo poruszający i cieszył się dużym zainteresowaniem.Witaj Maj! Trzeci Maj!

29 kwietnia uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klasy IV i V pod okiem pani Diany przygotowali inscenizację pod tytułem „To nie tylko majówka”. Z przedstawienia wypływał jasny przekaz, że święta majowe, to nie tylko dni wolne od nauki czy rodzinne grillowanie, ale przede wszystkim rocznice ważnych wydarzeń, o których powinniśmy wszyscy pamiętać. Inscenizację zakończyło wspólne śpiewanie piosenki o polskiej fladze. Sala gimnastyczna zamieniła się na chwilę w las biało – czerwonych flag, dumnie powiewających w rękach zgromadzonych.Pan Dyrektor, Wojciech Potocki zachęcał wszystkich obecnych do wywieszenia biało- czerwonych flag drugiego i trzeciego maja, jako oznaki wielkiego patriotyzmu. Na zakończenie wyświetlono film pt. "Polak Mały" o polskich symbolach narodowych, polecany przez Instytut Pamięci Narodowej.


Galeria zdjęć
DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLEDni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Budzenie wśród dzieci współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, które obyły się 27 kwietnia 2016 roku. Organizatorka pani Lilia Śliwińska przygotowały z tej okazji wiele atrakcji i niespodzianek, a w obchody Dnia Ziemi włączyły się wszystkie klasy.Najpierw uczniowie obejrzeli prezentację pt.: "Ziemia - nasz dom", podczas której dowiedzieli się, jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy. Z kolei po obejrzeniu filmiku pt.: "Rady Pana Śmietnika" wszyscy dowiedzieli się, co to jest recykling i jak należy segregować odpady.
Po przedstawieniu odbył się konkurs „Pokaz mody ekologicznej”. Modelki – Agnieszka Duda i Julia Gęsior oraz model – Daniel Wysocki wspaniale zaprezentowali swoje kreacje. Julia Gęsior zdobyła I miejsce.
Galeria zdjęć
Gminny Konkurs Wiedzy Prewencyjnej "JESTEM BEZPIECZNY"

W dniu 27 kwietnia 2016 roku odbyły się eliminacje gminne konkursu Wiedzy Prewencyjnej "JESTEM BEZPIECZNY" zorganizowany przez Urząd Gminy Leśniowice.
Nasz drużyna w składzie:Cyprian Rudzki, Oliwia Gryciak i Julia Gęsior zajęła III miejsce. Do konkursu drużynę przygotowała Pani Maria Wołoszczak-Skroś. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

OGŁOSZENIE!!!28 KWIETNIA 2016 roku w czwartek o godzinie 12.30

w Szkole Podstawowej w Teresinie odbędzie się

ZEBRANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS 0-VI

ZAPRASZAMY !!!

Pokochaj książki!

Pod tym hasłem 22 kwietnia odbył się w naszej szkole Światowy Dzień Książki, który zorganizowały panie Diana Cichocka oraz Agnieszka Grabowska.

Na początku podsumowano ankietę dotyczącą czytelnictwa wśród uczniów z klas III-VI. Wyniki okazały się być zadowalające, gdyż ponad 90 % ankietowanych czyta i lubi czytać. Przeprowadzono też dwa konkursy: dla uczniów z klas I-III na wykonanie ilustracji do ulubionej książki i zaprezentowanie jej oraz dla uczniów z klas starszych na prezentację swojej ulubionej książki i zachęcenie do jej przeczytania.XIII Gminny Turniej wiedzy o życiu i działalności Św. Jana Pawła IIW dniu 19.04.2016 roku w Szkole Podstawowej w Rakołupach odbył się

XIII Gminny Turniej wiedzy o życiu i działalności Św. Jana Pawła II.
Obejmował on swym zakresem:
Życie i działalność Naszego Papieża- Polaka,
Pielgrzymki Papieża Polaka do Polski,
Tytuły utworów Jana Pawła II.Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy. W wyniku uzyskanej punktacji ogromną wiedzę z zakresu życia i działalności, w ostatnich latach pontyfikatu, świętego już Jana Pawła II, posiadają uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Teresinie zdobywając I miejsce w klasyfikacji drużynowej.W skład drużyny wchodzili: Oliwia Gryciak, Amanda Wysocka, Krystian Pieczykolan. Do konkursu drużynę przygotowała Pani Maria Wołoszczak-Skroś. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali książki, a także pamiątkowe dyplomy, długopisy.

Laureatom konkursu gratulujemy!Kontakt


Szkoła Podstawowa
w Teresinie
Teresin 43
22-122 Leśniowice

Telefon: (82) 567 54 19
Mail: sptmk@wp.pl
Video kategoria
Filmy Filmy (6)
Plan lekcji
Losowa fotografia
LSOS
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Statystyki
stat4u
Wygenerowano w sekund: 0.20 1,712,073 unikalne wizyty