Grudzień 07 2021 23:08:47
Menu główne
Aktualności
Galeria zdjęć
Kadra pedagogiczna
Samorząd uczniowski
Kontakt
Z życia szkoły
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn szkoły
Projekty
Lepsza szkoła
Dla uczniów
Plan lekcji
Zajęcia pozalekcyjne
Dzwonki
Kalendarz imprez szkolnych
Kalendarz roku szkolnego 2016/2017
Absolwenci
Lista absolwentów
Innowacje Pedagogiczne
Czytanie - kluczem do sukcesu

Matematyka nie jest trudna i nudna
Nasze osiągnięcia
BIP
Bezpieczne strony
Przydatne strony


966 - 2016 Rocznica Chrztu Polski

14 kwietnia 2016 roku podczas lekcji historii w klasach IV-VI upamiętniono ważne wydarzenie, jakim jest 1050 rocznica Chrztu Polski. Uczniowie uczestniczyli w pogadance na temat: „Chrzest Polski – początki państwa polskiego”, następnie oglądali film dokumentalny nakręcony przez rówieśników ze SP w Śnieciskach pt. "Chrzest Polski". Dzielili się własnymi wrażeniami i spostrzeżeniami. Nie brakowało scenek dramowych i mnóstwa pozytywnej energii.

Taka lekcja historii, przeprowadzona przez Panią Dianę bardzo spodobała się uczniom. Zdobytą wiedzę postanowili wykorzystać uczestnicząc w ogólnopolskim konkursie plastycznym, organizowanym przez GWO pt. "Chrzest, czyli początek".


Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

We czwartek, 14 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy trzeciej przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. Test składał się z części polonistycznej, matematycznej i nieobowiązkowej przyrodniczej. Był to pierwszy tak poważny, ogólnopolski test dla uczniów. Dzieci były jednak zrelaksowane i wesołe. Zadania nie sprawiły im większych trudności.


Wiosenny Kiermasz Książki!

Pani Agnieszka Grabowska, w ramach pracy biblioteki szkolnej, zorganizowała kiermasz książki. Do nabycia są przepięknie wydane albumy, zbiory baśni i wiersze w bardzo niskich cenach. Celem akcji jest zachęcenie uczniów do czytania i powiększania swoich domowych biblioteczek. Zapraszamy do wzięcia udziału w kiermaszu wszystkie dzieci, ich rodziców i pracowników szkoły.

Spośród dzieci, które zakupią książki, wylosujemy jedną osobę, która otrzyma atrakcyjną nagrodę niespodziankę. Podsumowanie akcji nastąpi 22 kwietnia 2016 roku, podczas obchodzonego w szkole Światowego Dnia Książki.
Wiosenny Kiermasz Książki!Sukcesy Alana w konkursach plastycznych

Alan Palczyński, uczeń klasy trzeciej, odniósł sukces w dwóch ogólnopolskich konkursach plastycznych. Uczeń rozwija swoje zdolności pod okiem wychowawczyni Agnieszki Grabowskiej.

Zdobył II miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Malowane poezją". Alan wykonał grafikę do wiersza „Pociąg” Małgorzaty Skowron. W konkursie wzięło udział ogółem 1650 uczniów z całej Polski. Otwarcie wystawy i wręczenie nagród będzie miało miejsce w maju w Aleksandrowie.
IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Malowane poezją"

Drugim sukcesem jest zakwalifikowanie pracy ucznia do wystawy w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "PIĘKNO I BRZYDOTA W SZAROŚCI" Rawicz 2016, organizowanym przez Gimnazjum im. Adama Olbrachta Przyjmy-Przyjemskiego w Sierakowie. Na konkurs wpłynęło 3419 prac. Wystawa i wręczenie nagród odbędzie się pod koniec maja.
XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „PIĘKNO I BRZYDOTA W SZAROŚCI” Rawicz 2016Alanowi serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów!
Gminny Turniej Mini Piłki Nożnej

W dniu 7 kwietnia 2016 r. na boisku ,,Orlik" w Leśniowicach odbył się Gminny Turniej Mini Piłki Nożnej. W kategorii chłopców udział wzięły wszystkie cztery szkoły z terenu gminy, natomiast w kategorii dziewcząt wystąpiły trzy drużyny: SP w Leśniowicach, SP w Teresinie i SP w Sielcu. W kategorii dziewcząt II miejsce zajęła drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Teresinie, zaś w kategorii chłopców I miejsce zajęła drużyna chłopców również ze szkoły Podstawowej w Teresinie.
W kategorii chłopców pierwsze miejsca zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Teresinie i to ona będzie reprezentować gminę w turnieju międzygminnym.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Zaświadczenie z obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2016Dzień Bezpiecznego Internetu - podsumowanie akcji

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu „Safer Internet”. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.

9 lutego obchodziliśmy światowy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „ Lepszy Internet zależy od Ciebie”. Podczas tegorocznych obchodów DBI w miesiącu lutym na terenie naszej szkole odbyły się lekcje poświęcone DBI oraz konkursy.
W klasach I - VI na lekcjach informatyki zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone tematyce zagrożeń w Sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z niej. Zajęcia zostały przeprowadzone na podstawie scenariuszy i materiałów (filmów, spotów, plików muzycznych) udostępnionych na stronie internetowej www.dzieckowsieci.pl. oraz materiałów przygotowanych przez Panią Marię Wołoszczak-Skroś koordynatora akcji.


Uczniowie poszczególnych klas wykonywali określone zadania:
Klasy I-III przygotowały prace graficzne pt.: "Bezpieczny Internet" wykonaną w programie Paint.
Klasy IV-VI wzięły udział w konkursie plastycznym pt.: "Bezpieczny Internet". Oto wyniki konkursu:
I miejsce – Cyprian Rudzki kl. 4
II miejsce – Agnieszka Duda kl. 4
III miejsce – Julia Gęsior kl. 6

Podczas zajęć uwzględnione zostały tematy:
- stosowanie bezpiecznych zasad korzystania z sieci,
- poszerzania wiedzy o bezpieczeństwie w sieci,
- zwracania uwagi na oznaczenia gier komputerowych,
- czasu spędzanego przed komputerem,
- alternatywnych sposobów spędzania czasu, w tym na kontakty z rówieśnikami.


Galeria zdjęć
"Internet bez przesady" - spotkanie dla rodziców

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej w Teresinie odbyło się spotkanie dla wszystkich chętnych rodziców, dotyczące uwrażliwienia rodziców na problem nadmiernego korzystania przez dzieci z mediów elektronicznych i Internetu. Zaprezentowana została prezentację pt.: „Internet bez przesady”, czyli jak zapobiegać nadużywaniu internetu przez dzieci i młodzież. Omówione zostały specyfiki problemu, możliwych działań profilaktycznych i sposobów reagowania na podejrzenie uzależnienia dziecka od sieci.
Podsumowując spotkanie prowadząca Pani Maria Wołoszczak-Skroś zwróciła się do rodziców, aby pamiętali o:
- ustaleniu z dzieckiem zasad korzystania z sieci (czas, treści/formy korzystania z sieci, równowaga w aktywnościach online i offline);
- obserwowaniu dziecka;
- reagowaniu w sytuacji podejrzenia uzależnienia.
Dziękujemy wszystkim rodzicom uczestniczącym w spotkaniu.


PodziękowanieUczniowie przystąpili do sprawdzianu szóstoklasisty!

Sprawdzian szóstoklasisty 2016 organizowany przez CKE (Centralną Komisję Egzaminacyjną) rozpoczęty! Uczniowie VI klasy naszej szkoły przystąpili dziś o godzinie 9:00 do testu szóstoklasisty.
Sprawdzian składa się z dwóch części. Pierwsza z nich rozpoczęła się o godz. 9:00. Potrwa 80 minut. W przypadku części uczniów, którym przysługuje wydłużony czas pisania sprawdzianu np. dyslektyków, ta część potrwa 120 minut. W tej części sprawdzane będzie opanowanie przez szóstoklasistów wiadomości i umiejętności z języka polskiego oraz z matematyki. Uczeń będzie miał do rozwiązania zarówno zadania zamknięte (w takich zadaniach wybiera jedną poprawną odpowiedź spośród kilku podanych), jak i otwarte (sam udziela odpowiedzi).

Po przerwie, o godz. 11.45 rozpocznie się druga część sprawdzianu: test z języka obcego. Do wyboru jest sześć języków: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski. W tej części wszystkie zadania rozwiązywane przez uczniów będą zadaniami zamkniętymi. Potrwa ona 45 minut, w przypadku dyslektyków – 70 minut. Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.
Powodzenia dla naszych szóstoklasistów.


Życzenia Wielkanocne 2016


GMINNY KONKURS "PALMA, PISANKA, ORNAMENT PISANKI"- rozstrzygnięty

W Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbył się Gminny Konkurs "Palma, Pisanka oraz Ornament Pisanki". Uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział i zdobyli następujące miejsca:
II miejsce Cyprian Rudzki kl. 4 (kategoria PALMA)
II miejsce Adam Nowak kl. 1 (kategoria ORNAMENT PISANKI )
III miejsce Gabriel Tryniecki kl. 2 (kategoria ORNAMENT PISANKI)
III miejsce Lena Głaz kl. 1 (kategoria PISANKA)

Wszystkim laureatom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Podziękowanie Pani Krysi za wieloletnią pracę w naszej szkole

W imieniu Dyrekcji Szkoły, Rady Rodziców, pracowników szkoły oraz uczniów mamy zaszczyt podziękować Pani Krysi za wieloletnią pracę zawodową w naszej szkole.

Dziękujemy za te piękne lata, poświęcenia i oddania, lojalność oraz trud włożony w pracę w naszej szkole. Wyrażamy także nadzieję, że nie zapomni Pani o nas i podobnie jak my wszyscy, będzie dobrze wspominać spędzone tutaj chwile. Chcemy zapewnić Panią, że będzie Pani u nas zawsze mile widzianym gościem.
Życzymy samych pogodnych i radosnych chwil oraz dużo zdrowia.Galeria zdjęć
XV Powiatowy Przegląd Pieśni i Poezji Patriotycznej i Powstańczej w Wojsławicach

Niejednym trofeum mogą się poszczycić uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w XV Powiatowym Przeglądzie Pieśni i Poezji Patriotycznej i Powstańczej, który odbył się 22 marca 2016 r. w Zespole Szkół w Wojsławicach.

W kategorii soliści klas I-III reprezentował nas Alan Palczyński, który zaśpiewał „Zośkę” oraz „Jedzie, jedzie na Kasztance” i zdobył II miejsce. Zespół „Malowane Dzieci”, z klasy III zdobył zaszczytne I miejsce, a ich wykonanie „Pierwszej Kadrowej” i „Serca w Plecaku” ujęło profesjonalne jury.
W kategorii IV-VI nasza solistka Agnieszka Duda zajęła II miejsce, wykonując „Rozkwitały pąki białych róż” oraz „Pałacyk Michla”. Zespołowi „PAUZA”, który wykonał piosenki „Piechota” i „Dziś idę walczyć mamo” przyznano III miejsce. Młodych artystów do występów przygotowywały Panie Agnieszka Grabowska i Diana Cichocka.
Nasza szkoła miała swoich reprezentantów również w kategorii literackiej, w której zadaniem było napisanie wiersza o tematyce powstańczej lub patriotycznej. Młoda poetka, Julia Gęsior z klasy VI okazała się bezkonkurencyjna i zdobyła I miejsce w grupie wiekowej klas IV-VI, zaś Cyprian Rudzki z klasy IV zdobył III miejsce. Prace literackie powstawały pod kierunkiem Pani Diany Cichockiej. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i puchary. Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

Galeria zdjęć
Kontakt


Szkoła Podstawowa
w Teresinie
Teresin 43
22-122 Leśniowice

Telefon: (82) 567 54 19
Mail: sptmk@wp.pl
Video kategoria
Filmy Filmy (6)
Plan lekcji
Losowa fotografia
LSOS
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Statystyki
stat4u
Wygenerowano w sekund: 0.07 1,720,520 unikalne wizyty