Lutego 23 2024 23:50:55
Menu główne
Aktualności
Galeria zdjęć
Kadra pedagogiczna
Samorząd uczniowski
Kontakt
Z życia szkoły
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn szkoły
Projekty
Lepsza szkoła
Dla uczniów
Plan lekcji
Zajęcia pozalekcyjne
Dzwonki
Kalendarz imprez szkolnych
Kalendarz roku szkolnego 2016/2017
Absolwenci
Lista absolwentów
Innowacje Pedagogiczne
Czytanie - kluczem do sukcesu

Matematyka nie jest trudna i nudna
Nasze osiągnięcia
BIP
Bezpieczne strony
Przydatne strony


INFORMACJA!!!

Szkoła Podstawowa w Teresinie uaktywniła blog.
Pod poniższym adresem:


http://szkolawteresinie.blogspot.com


można zapoznać się z aktualnymi wydarzeniami szkoły w roku 2017/2018/2019,
przeczytać o sukcesach dzieci oraz obejrzeć zdjęcia.ZAPRASZAMY !!!OGŁOSZENIE!!!


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

4 września 2017 roku PONIEDZIAŁEK

GODZ. 10.00

(AUTOBUS Z PONIATÓWKI - 2 GODZ. PÓŹNIEJ NIŻ ZWYKLE)

ZAPRASZAMY !!!
GOTOWI NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

W związku z tym, że kończą się wakacje w naszej szkole przeprowadzono szereg prac porządkowo-remontowych. W pomoc aktywnie włączyli się rodzice, którzy kilka dni z rzędu przyjeżdżali do szkoły i ciężko pracowali. Odmalowane zostały m.in. sale lekcyjne oraz korytarz, posprzątano szkołę, umyto okna, wyprano firanki. Uporządkowany został także teren wokół szkoły m.in. przycięto żywopłot oraz skoszono trawę. Ważnym działaniem było zamontowanie nowej siatki ogrodzeniowej , zabezpieczającej teren z tyłu szkoły w pobliżu placu zabaw. Dzięki zaangażowaniu rodziców oraz pracowników naszej szkoły, uczniowie będą mogli rozpocząć naukę w nowym roku szkolnym 2017/2018 w odświeżonej, czystej, a przede wszystkim bezpiecznej szkole. Za okazaną pomoc wszystkim dziękujemy!NOC BIBLIOTEK W SZKOLE PODSTAWOWEJ W TERESINIE

Szkoła Podstawowa w Teresinie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc bibliotek 2017. Spotkanie zostało przygotowane przez panią Agnieszkę Grabowską - bibliotekarkę i panią Dianę Cichocką - polonistkę. Zajęcia rozpoczęły się 28 czerwca 2017 roku o godzinie 18.00. Zaproszeni rodzice czytali dzieciom książkę Jana Grabowskiego "Czarna owieczka". Uczniowie oglądali w tym czasie prezentację multimedialną z pięknymi ilustracjami Marii Orłowskiej - Gabryś.WYCIECZKA ROWEROWA TRASĄ "MALOWNICZY WSCHÓD"

W dniu 27 czerwca, miłośnicy dwóch kółek, wyruszyli na rowerową wycieczkę, trasą "Malowniczy Wschód" do Kumowa Majorackiego i Plebańskiego. Przed wyprawą każdy z uczestników zapoznał się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Trasa przebiegała przez wieś Teresin, Alojzów i Leszczany, poprzez granicę dwóch gmin: Leśniowic i Żmudzi.WYCIECZKA DO UCHAŃ I WOJSŁAWIC

W pierwszym dniu wakacji, w poniedziałek 26 czerwca udaliśmy się na wycieczkę do Uchań i Wojsławic. Jej celem było zwiedzenie miejsc będących dziedzictwem naszego regionu i świadczących o wspaniałej, wielonarodowej i wielokulturowej jego historii. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP wzniesionego ok 1625 roku w stylu lubelskiego renesansu, z pochodzącymi z epoki nagrobkami członków rodziny Uchańskich.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

W dniu 23 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Teresinie odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017. Wszystkim uczniom, nauczycielom i całej społeczności szkolnej życzymy UDANYCH WAKACJI! Dni pełnych relaksu, słońca i niezapomnianych chwil :)Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości!


DZIEŃ RODZINY W NASZEJ SZKOLE

GMINNY DZIEŃ DZIECKA I SPORTU

W dniu 1 czerwca 2017 r. na stadionie sportowym w Leśniowicach odbył się Gminny Dzień Dziecka i Sportu, podczas którego przeprowadzono zawody sportowe dla dzieci i młodzieży z klas I-VI. Uczniowie brali udział indywidualnie w każdej z zaproponowanych konkurencji z podziałem na klasy oraz kategorie dziewcząt i chłopców.
Wśród klas I - III wyniki naszych uczniów przedstawiają się następująco:
Slalom sprawnościowy:
I miejsce - Martyna Rudzka kl. I
III miejsce - Magdalena Wolanin kl. I
Biegi:
I miejsce - Magdalena Wolanin kl. I
II miejsce - Martyna Rudzka kl. I
II miejsce - Michał Wysocki kl. II
III miejsce - Gabriel Tryniecki kl. II
Wśród klas IV - VI wyniki przedstawiały się następująco:
Skok w workach:
II miejsce - Dominik Wolanin kl. IV
I miejsce - Agnieszka Duda kl. V
I miejsce - Krystian Pieczykolan kl. VI
II miejsce - Kuba Socha kl. VI
III miejsce - Karol Poznański kl. VI
Rzut piłką lekarską:
Klasa IV - chłopcy:
II miejsce - Przemysław Gontarz kl. IV
Klasa VI - dziewczęta:
I miejsce - Amanda Wysocka kl. VI
Biegi:
Klasa IV - chłopcy:
II miejsce - Dominik Wolanin kl. IV
Klasa VI - dziewczęta:
I miejsce - Amanda Wysocka kl. VI
Konkurencja drużynowa szkół "Wyścig po skarb"
I miejsce - SP Rakołupy
II miejsce - SP Leśniowice
III miejsce - SP Teresin
IV miejsce - SP Sielec
Wszystkim uczniom bardzo serdecznie gratulujemy.
Wizyta Wolontariuszy z Azji w naszej szkole

Od 5 d 14 czerwca nasza szkoła gościła troje wolontariuszy z Azji: Irmę z Indonezji oraz Mikę i Tommiego z Chin. Wolontariusze prowadzili zajęcia z zakresu wiedzy kulturowej z wyżej wymienionych krajów. Wszyscy uczniowie naszej szkoły, zarówno ci najmniejsi jak i nieco starsi, mieli okazję poznać nieco geografię, historię, warunki mieszkaniowe, transport, zwyczaje żywieniowe, walutę czy też system szkolnictwa obowiązujący w danym państwie. Wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim więc mieli również dobrą okazję do przećwiczenia swoich umiejętności językowych.


Gminny Konkurs "Songs in English"

W dniu 2 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbyła się piąta już edycja Gminnego Konkursu "Songs in English". Na konkurs przybyli uczniowie wraz z przygotowującymi ich nauczycielami ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Leśniowice, łącznie 17 osób. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI. W każdej kategorii występowali soliści, którzy prezentowali dowolnie wybrany utwór w języku angielskim. Oto laureaci z naszej szkoły:

Klasy I-III
I miejsce - Martyna Rudzka kl. I SP Teresin, utwór pt. "Sing la la la la", opiekun p. Monika Jaworska
Wyróżnienie - Julia Pieczykolan kl. I SP Teresin, utwór "Hide and seek", opiekun p. Monika Jaworska

Klasy IV-VI
III miejsce - Oliwia Gryciak kl. V SP Teresin, utwór pt. "One way ticket", opiekun p. Monika Jaworska
Wyróżnienie - Agnieszka Duda kl. V SP Teresin, utwór pt. "Cheap thrills", opiekun p. Monika Jaworska

Wszyscy laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy ufundowane przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach, które wręczyła Pani Małgorzata Romańczuk Dyrektor Szkoły oraz Pani Agnieszka Raczyńska Prezes Zarządu LSOS. Za przygotowanie oraz przebieg konkursu odpowiedzialna była p. Monika Jaworska.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Dzień Rodziny w naszej szkole


Wielki sukces naszych uczniów w II Powiatowym Konkursie Czytelniczym!

W środę 31 maja w Chełmie odbył się II Powiatowy Konkurs Czytelniczy, w którym wzięło udział łącznie 88 uczestników z terenu powiatu chełmskiego, krasnostawskiego oraz włodawskiego. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu, składającego się z różnego rodzaju zadań. Uczestnicy do konkursu przygotowywali się już od początku roku szkolnego. Mieli listę książek, które musieli dokładnie przeczytać i zanalizować.

W konkursie wzięli również udział uczniowie naszej szkoły, a byli to Oliwia Gryciak, Cyprian Rudzki i Agnieszka Duda z klasy V. Przygotowywani pod czujnym okiem pani Diany Cichockiej poradzili sobie z testem rewelacyjnie! Oliwia zajęła zaszczytne V miejsce, a Cyprian VII. Oboje znaleźli się wśród grona laureatów i otrzymają nagrody oraz dyplomy. Gratulujemy im bardzo sukcesu oraz zamiłowania do książek, gdyż jak mówi noblistka, Wisława Szymborska „ Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.MAJÓWKA POD DĘBEM POŁĄCZONA Z DNIEM SAMORZĄDU

W niedzielę 28 maja w Kumowie Majorackim odbyła się Majówka pod Dębem, połączona z Dniem Samorządu, którą zorganizował Gminny Zarząd PSL.

W czasie tej uroczystości zgromadzona publiczność obejrzała teatralną wersję legendy „O królowej Bonie i Dębie Zygmuncie”, którą przygotowali pod kierunkiem Pani Diany Cichockiej uczniowie naszej szkoły.
Na scenie poszczególne role zagrali: Oliwia, Cyprian, Agnieszka, Daniel i Emil z klasy V oraz Amanda i Krystian z klasy VI.

Inscenizacja bardzo spodobała się oglądającym, a młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa. Pełną wersję legendy można przeczytać w podleśnym zakątku Kumowa Majorackiego.
IV GMINNY KONKURS "ŻYCIE I DZIAŁALNOŚĆ MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO"

IV GMINNY KONKURS „ŻYCIE I DZIAŁALNOŚĆ MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO” został zorganizowany 26 maja b.r. w murach Szkoły Podstawowej w Sielcu. Głównym celem historycznych potyczek było pogłębianie wiedzy o Józefie Piłsudskim oraz upowszechnianie jego wzorca osobowego. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą o tym wielkim Polaku.

Do rywalizacji przystąpiło 11 uczestników ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Szkołę Podstawową w Teresinie reprezentowali: Amanda Wysocka z klasy VI oraz Cyprian Rudzki i Oliwia Gryciak z klasy V.

Konkurs przeprowadzono w formie testu pisemnego, który dotyczył biografii i działalności politycznej Marszałka. Składał się z 25 pytań (otwartych i zamkniętych). Uczniowie musieli wykazać się również umiejętnością posługiwania się mapą oraz znajomością miejsc i osób ukazanych na fotografiach.
Komisja konkursowa po sprawdzeniu testów wyłoniła laureatów, wśród których znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Cyprian zajął zaszczytne II miejsce, a Oliwka zdobyła wyróżnienie! Uczniów do konkursu przygotowała Pani Diana Cichocka.

Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody wręczyli Pan Wiesław Radzięciak - Wójt Gminy Leśniowice, Pan Stefan Prokop - Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice oraz Pan Piotr Janiuk - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sielcu.
Kontakt


Szkoła Podstawowa
w Teresinie
Teresin 43
22-122 Leśniowice

Telefon: (82) 567 54 19
Mail: sptmk@wp.pl
Video kategoria
Filmy Filmy (6)
Plan lekcji
Losowa fotografia
LSOS
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Statystyki
stat4u
Wygenerowano w sekund: 0.05 2,631,909 unikalne wizyty